суббота, 24 сентября 2011 г.

Оптимізація картинок

Усім, хто користується інтернетом час від часу приходиться розміщувати фотографії чи то в соціальних мережах, чи в блогах. Не оптимізована фотографія є важкою, з таким фото сторінка довго завантажується, чим може відлякати відвідувачів. Коли інтернет швидкісний, це не дуже помітно, а от при повільному...не у всіх вистарчає терпіння дочекатися завантаження сторінки. Від цього багато блогерів втрачають своїх читачів.  У мене була така сама ситуація, поки не навчилася  робити фотографію оптимізованою для інтернет.

Для оптимізації використовую програму Photoshop.

Для того, щоб відкрити картинку знаходимо її в комп'ютері і клікаємо по ній правою клавішею миші, випаде вікно,  клікаємо: "открыть с помощью":

відкриється наступне вікно в якому двічі клікаємо по рядку фотошоп, завантажиться програма фотошоп.і,  відкриється картинка, яку треба оптимізувати:в закладці "Изображение" клікаємо на "Размер изображения":у вікні яке відкрилося, найперше, дивимося на "Разрешение", для інтернету найкраще 72, максимум 100. Звичайно, якщо ви плануєте ці фото друкувати, то краще в іншій папці залишити оригінал, бо з таким розширенням якість фото буде не дуже.


Змінюємо на 72, зверніть увагу, що одночасно змінюється розмір в пікселях або сантиметрах. Ставимо галочки у вікнах як на скриншоті.

Після того, як ми зменшили розширення, дивимося як змінилися розміри картинки. По ширині достатньо 250 - 350 пікселів. Обовязково дивимося чи стоїть галочка у рядку "Сохранить пропорции", якщо ні, то ставимо галочку і виставляємо ширину картинки. Я найчастіше ставлю ширину картинки так, як ви бачите на скриншоті, тобто 300 пікселів. Поміняли ширину, натискуємо "да".
Нижче картинка з заданими параметрами:Коли усе готове потрібно записати результат. Це робимо наступним чином:
Йдемо у меню закладка "файл"  "сохранить для Web", вистрибне таке віконечко:
вибираємо формат Jpeg, натискуємо "save".  Віконечка  заповнюємо, так як показано на скриншоті:

Справа ви побачите різні віконечка і кнопки. Усі вони мають відношення до якості зображення і його ваги. З цим усім можна експериментувати. Але для початку буде добре, якщо ви виберете "сохранить как Jpeg medium". Я зберегла свою фотографію саме так. Можна виставити ще нижчу якість low. Звичайно, зі зниженням якості картинка робиться легшою.  Можна шукати найбільш прийнятні варіанти якості картинки - це вирішувати вам. З фотошопом абсолютно нічого не станеться, але на початку ваших експериментів збережіть ориґінал, а тоді експериментуйте! Справа дуже захоплива, незчуєтеся, як станете завзятим фотошопером.

Для того, щоб перевірити розмір і вагу рисунку, відкриваємо папку, де зберігали рисунок, підводимо мишку і усе бачимо:


Успіхів вам у ваших експериментах, гарного настрою, вдалих фотографій і швидкого завантаження блогу!

8 комментариев:

Vira Byelkina комментирует...

Корисна інформація!

Мар'яна Дмитришин комментирует...

Цікаво та корисно!

Ліля Телішевська комментирует...

Чудовий майстер-клас :)

Татьяна Мазур комментирует...

Пані Віра, пані Мар'яна, пані Ліля - дякую!

Liuda комментирует...

Коли знайду час, обов'язково скористаюсь вашими порадами. Дякую

Андрій комментирует...

корисна інформація!!!

Андрій комментирует...

Треба взяти на замітку, безумовно,потрібна інформація!!!

Татьяна Мазур комментирует...

Пані Людо, пане Анрію на тему оптимізації наштовхнув перегляд блогу з іншого браузеру і з іншого комп'ютера. Як побачила як повільно завантажується блог - почала шукати причини. От однією з причин була вага фотографій. Ну, звичайно і від браузера залежить. Зараз користуюся хромом - дуже задоволена!